Tag działania prewencyjne
Rozmiar czcionki
- Lubuszanie będą na bieżąco informowani o działaniach oszustów! Przeciwdziałając oszustwom, w których pokrzywdzonymi są seniorzy, Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim nawiązał współpracę z Lubuskim Urzędem Wojewódzkim. W efekcie, poprzez Regionalny System Ostrzegania (RSO), Lubuszanie będą na bieżąco informowani o przypadkach oszustw metodą na wnuczka czy policjanta. RSO jest darmową aplikacją na telefony, dzięki której w porę możemy zostać powiadomieni o zagrożeniu. Informacje dostępne będą także na pasku w telewizji TVP3 Gorzów.
- Na lubuskich drogach coraz bezpieczniej Mimo wielu ograniczeń podyktowanych pandemią, działania lubuskiej drogówki w minionym roku były bardzo intensywne. Dzięki temu możemy mówić o dużo większym bezpieczeństwie na drogach regionu niż w roku 2019. Policjanci odnotowali dużo mniej wypadków i, co najważniejsze, mniej ofiar śmiertelnych. To wszystko było kosztem wielu policyjnych działań, które polegały właśnie na tym, aby każdy kierowca czy pieszy bezpiecznie dotarł do celu.
- Fałszywy oficer, policjant, wnuczek – oszuści zakładają różne maski, poszkodowani tracą oszczędności życia Ponad półtora miliona złotych stracili w tym roku Lubuszanie, którzy dali się zwieść i uwierzyli w historie wymyślane przez oszustów. Za każdym razem przestępczy proceder wyglądał tak samo - rozmowa telefoniczna z fikcyjnym policjantem czy członkiem rodziny, dramatyczna historia, przekazanie pieniędzy… Przypominamy: policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie im jakichkolwiek pieniędzy ani nie angażują postronnych osób do przeprowadzania „akcji” policyjnych. To mechanizm działania oszustów, dlatego w przypadku najmniejszych podejrzeń co do próby oszustwa jak najszybciej poinformujmy Policję o zaistniałej sytuacji. Szybka informacja to większa szansa na zatrzymanie sprawcy takich działań.
- Dzięki czujności nie dali się oszukać! Uwaga na próbę oszustwa! Kilka zgłoszeń odebrali żagańscy policjanci o próbie oszustwa przez osoby podszywające się za policjantów. Czujność i rozwaga osób, które mogły stać się ofiarami doprowadziła do nieudanej próby pozyskania danych osobowych oraz wyłudzenia pieniędzy.
- Żagańscy policjanci prowadzili działania „Pieszy” Funkcjonariusze żagańskiej jednostki w dniach 13 i 17 listopada prowadzili działania „Pieszy”. Celem działań była głównie poprawa bezpieczeństwa pieszych. Każdy pieszy powinien pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Kamizelka odblaskowa, odblaskowy breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze pieszy będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy.
- WSPÓLNIE WALCZMY Z DROGOWYM PIRACTWEM. WIDZIAŁEŚ? REAGUJ! Lubuscy policjanci ruchu drogowego analizują zapisy kamer samochodowych, które trafiają na adres stopagresjidrogowej@go.policja.gov.pl. To mrożące krew w żyłach sceny, które obnażają brak zdrowego rozsądku oraz pełną ignorancję już nie tylko do przepisów prawa, ale i do życia swojego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Nie ma akceptacji dla takich zachowań. Dzięki tym na-graniom, drogowi piraci już dalej nie pojadą!
- Kierowco jesienią na drodze też może być bezpiecznie! Jesienna pogoda sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych. Apelujemy do kierowców, rowerzystów i do pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.
- „TWOJE ŚWIATŁA – NASZE BEZPIECZEŃSTWO”- działania Lubuskiej Policji Prawidłowe oświetlenie pojazdów ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa na drogach. Dlatego już piąty raz Policja wychodzi z inicjatywą, która ma podkreślić ten aspekt i zachęcić kierowców do sprawdzania jego poprawności. W działania te włączają się lubuscy policjanci, którzy informują kierowców o możliwości bezpłatnych sprawdzeń świateł w określonych stacjach kontroli pojazdów. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.
- Działkowiczu zabezpiecz swoją altanę przed kradzieżą! Sezon na wykonywanie prac na terenie ogródków działkowych dobiega końca. Ważne, aby dobrze zabezpieczyć mienie wykorzystywane na działce przed kradzieżą. Przypominamy o kilku podstawowych zasadach w trosce o ochronę naszego mienia.
- Do szkoły tylko bezpiecznie – uczniowie wiedzą to doskonale Żagańscy policjanci prowadzą cykl spotkań z uczniami pierwszych klas szkół podstawowych, których celem jest propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze. Uczniowie poznają potrzebne im znaki drogowe oraz właściwe zachowania na przejściu dla pieszych, również z sygnalizacją świetlną.
- Road Safety Days 2020 z Lubuską Policją WIZJA ZERO – czyli zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych, to główny cel działań ROAD SAFETY DAYS. Akcja odbywa się w dniach 16-22 września 2020 r. Ma na celu zwrócenie uwagi wszystkich użytkowników ruchu drogowego i promowanie świadomej i odpowiedzialnej jazdy. Zaangażowane są w nią wszystkie podmioty, które na co dzień zajmują się bezpieczeństwem w ruchu drogowym: Policja, Państwowa Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe oraz lokalne samorządy.
- Idąc na grzybobranie zadbajmy o swoje bezpieczeństwo Rozpoczął się tegoroczny sezon na zbieranie grzybów. Amatorzy leśnych zbiorów wyruszyli do lasów. Dla większości osób jest to doskonały pomysł na spędzanie wolnego czasu. Jednak należy pamiętać, że w lesie bardzo łatwo stracić orientację w terenie. W trosce o własne bezpieczeństwo warto zapoznać się z kilkoma podstawowymi zasadami.
- Nie zostawiaj dziecka w aucie. Upał może je zabić! Wystarczy tylko chwila, aby doprowadzić do tragedii. Nigdy nie zostawiajmy dziecka samego w samochodzie, szczególnie w czasie upałów. Temperatura w rozgrzanym aucie sięga nawet do 50- 60 stopni! Kiedy zauważymy pozostawione w pojeździe dziecko bądź zwierzę, reagujmy, natychmiast zawiadamiajmy służby ratunkowe, w tym Policję.
- Bezpieczeństwo na drodze jednym z priorytetów żagańskich policjantów Funkcjonariusze żagańskiej jednostki 4 czerwca kontrolowali prędkość kierowców na drogach powiatu żagańskiego. Policyjne radiowozy można było spotkać praktycznie wszędzie, zarówno na głównych, jak i mniej uczęszczanych drogach. Funkcjonariusze ujawnili 30 wykroczeń związanych z przekroczeniem prędkości.
- Działania lubuskich policjantów dla bezpieczeństwa motocyklistów W miniony weekend lubuscy policjanci prowadzili działania „MOTOCYKL”, których celem było ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów oraz wyeliminowanie z dróg kierowców jeżdżących w niebezpieczny, brawurowy sposób. W efekcie funkcjonariusze ujawnili 315 wykroczeń drogowych, zatrzymali 4 prawa jazdy i 28 dowodów rejestracyjnych.
- Uwaga na fałszywe sms-y nakłaniające do uiszczenia dodatkowych opłat Policja ostrzega przed fałszywymi wiadomościami wysyłanymi na telefony komórkowe pod nazwami firm kurierskich, które wskazują o konieczności uiszczenia dodatkowych opłat za przesyłkę. Wchodząc w link i przekazując daną kwotę możemy stracić wszystkie nasze oszczędności.
- Uchroń się przed kradzieżą- ZABEZPIECZ SWÓJ SAMOCHÓD! Chcąc uchronić się przez kradzieżą samochodu czy też mienia znajdującego się w jego wnętrzu, należy pamiętać przede wszystkim, aby wyciągnąć kluczyk ze stacyjki i zamknąć swój samochód, nawet kiedy oddalasz się od niego tylko na chwilę. Pozostawienie otwartego samochodu w żaden sposób nie uchroni go, ani przedmiotów, które się w nim znajdują od kradzieży.
- W trosce o mieszkańców policjanci sprawdzają przestrzeganie nowych przepisów. Na łamiących zasady czekają surowe konsekwencje. W walkę z rozprzestrzenianiem się koronowirusa zaangażowani są również policjanci z powiatu żagańskiego. Funkcjonariusze sprawdzają czy mieszkańcy stosują się do zasad wprowadzonych 1 kwietnia. Na osoby, które będą łamać przepisy czekają surowe konsekwencje. Od nas samych zależy zdrowie i życie nasze oraz naszych bliskich.
- Skorzystaj z rad Policji i uchroń się przed oszustem Lubuscy policjanci podczas spotkań i kampanii prewencyjnych przez cały czas przypominają o bezpieczeństwie i zachowaniu się podczas prób oszustw na wnuczka czy funkcjonariusza. Funkcjonariusze współpracują także z bankami. Przestępcy tworzą rozmaite historie, które przedstawiają najczęściej osobom starszym. Niezorientowani mieszkańcy będący w przekonaniu, że rozmawiają z bliskimi czy też uczestniczą w działaniach policji oddają swoje oszczędności. W 2019 roku Lubuszanie przekazali oszustom 1,5 mln złotych.
- Z młodzieżą o cyberprzemocy W Komisariacie Policji w Szprotawie odbyło się spotkanie z młodzieżą dotyczące cyberprzemocy w ramach Wojewódzkiego Programu Edukacyjno- Informacyjnego pn. „Bezpieczna młodość”.