Debata społeczna- jak bronić się przed cyberprzemocą
W Komendzie Powiatowej Policji w Żaganiu odbyła się debata społeczna której tematem przewodnim było szeroko rozumiane bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie. Spotkanie zrealizowano przy wsparciu Ośrodka Terapeutycznego „Profil”. W debacie uczestniczyli uczniowie klas policyjnych.
W środę (10 grudnia) w Komendzie Powiatowej Policji w Żaganiu odbyła się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie. Rozpoczęła się od przywitania i wprowadzenia do tematu spotkania przez Komendanta Powiatowego Policji w Żaganiu nadkomisarza Bartosza Dzięgielowskiego. Debata została zorganizowana przy wsparciu Ośrodka Terapeutycznego „Profil” W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas o profilu policyjnym z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 59. Podczas debaty omówiony został program „Dzielnicowy bliżej nas” oraz aplikacja „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.
We współczesnym świecie ogromnym zagrożeniem szczególnie dla ludzi młodych jest cyberprzemoc. O skutkach hejtu mówił Pan Łukasz Basaj specjalista psychologii klinicznej, psychoterapeuta uzależnień.
Uczestnicy spotkania dowiedzieli się gdzie mogą szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych, jak ich unikać oraz jakie są alternatywy na spędzanie czasu wolnego. Młodzi ludzie bardzo chętnie włączali się w dyskusję podczas debaty, pytając, wyrażając swoje zdanie oraz dzieląc się z własnymi spostrzeżeniami.
podkomisarz Arkadiusz Szlachetko
Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu




