Dzielnicowi uratowali mężczyznę, który znajdował się w sytuacji zagrażającej jego życiu
Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Iłowej otrzymał wiadomość SMS, z której wynikało, że życie nadawcy może być zagrożone. Funkcjonariusze szybko ustalili tożsamość tej osoby i rozpoczęli poszukiwania na terenie miasta. Mężczyzna został odnaleziony w stawie, był już bardzo wyziębiony. Policjanci natychmiast wyciągnęli go z wody i udzielili pomocy. Ogrzewali go w radiowozie do czasu przybycia karetki pogotowia. Został on przewieziony do szpitala, jego życiu nic nie zagraża.
We wtorek rano (22 kwietnia) młodszy aspirant Paweł Pakulski z iłowskiego komisariatu otrzymał wiadomość SMS, z której treści wynikało, że życie nadawcy może być zagrożone. Policjant wraz z drugim dzielnicowym starszym aspirantem Adamem Florczakiem ustalił tożsamość mężczyzny oraz jego miejsce zamieszkania. Mimo wielu prób kontaktu telefonicznego mężczyzna nie odbierał. Funkcjonariusze pojechali do jego domu, jednak nikogo nie zastali. Miejsce, gdzie znajduje się mężczyzna, nie było znane. Mundurowi dokładnie sprawdzali ulice oraz miejsca, gdzie mężczyzna może się znajdować. Po kilkunastu minutach udali się na jeden z akwenów w pobliżu miasta. Tam zobaczyli osobę, która znajdowała się w wodzie. Mężczyzna był wyziębiony. Policjanci zaczęli z nim rozmawiać, a następnie wyciągnęli go ze zbiornika. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Do czasu przybycia karetki funkcjonariusze ogrzewali mężczyznę w radiowozie, następnie został on przewieziony do szpitala. Jego życiu nic nie zagraża.
Profesjonalne, szybkie działanie dzielnicowych oraz doskonała znajomość terenu doprowadziło do uratowania mężczyzny.
Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami m.in. z
116 123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00
116 111 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.
800 121212 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.
podkomisarz Arkadiusz Szlachetko
Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu