Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Protest rolników- przekazujemy informacje o możliwych utrudnieniach w ruchu drogowym

Data publikacji 18.03.2024

W związku z planowanym protestem rolników , który ma się odbyć 20 marca 2024 roku w obrębie autostrady A18 w Iłowej, przekazujemy informacje o możliwych utrudnieniach w ruchu. Zapewniamy, że nad bezpieczeństwem protestujących oraz wszystkich uczestników ruchu drogowego dbać będą policjanci. Protest zaplanowano od godziny 8:00 do godziny 16:00. Apelujemy aby w tym czasie ograniczyć poruszanie się pojazdami na tej trasie.

W środę (20 marca) w Iłowej odbędzie się protest rolników w godzinach 8:00 – 16:00. W tym czasie blokowana będzie autostrada A18 . Protestujący zaplanowali, że wyjazd z autostrady z kierunku Olszyna-Wrocław będzie przejezdny na węźle z drogą DW296. Wyjazd dla pojazdów jadących w kierunku Wrocław zostanie całkowicie zablokowany. Odcinek A18 w kierunku Wrocław Olszyna wraz ze zjazdem do i z drogą DW296 na węźle Iłowa będzie nieprzejezdny.

Protestujący odstąpili od blokowania drogi DW296, jednak na tym odcinku również mogą pojawić się utrudnienia spowodowane możliwym ruchem wahadłowym co znacząco spowoduje spowolnienie. Przypominamy aby stojąc w korkach i blokadach zawsze pamiętać o utworzeniu korytarza życia, tak aby przejazd służb  w nagłych sytuacjach wymagających ratowania życia i zdrowia oraz mienia nie był utrudniony.

Apelujemy do wszystkich, którzy nie muszą w tym dniu poruszać się tą trasą aby pozostali w domach albo wybrali inne alternatywne trasy. Zapewniamy, że nad bezpieczeństwem protestujących oraz wszystkich uczestników ruchu drogowego będą czuwać policjanci, niosący pomoc podróżującym.   

(Fotografia Gmina Iłowa www.ilowa.pl )

 

sierżant sztabowy Arkadiusz Szlachetko

Komenda Powiatowa Policji  w Żaganiu

Powrót na górę strony