Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za rozbój w sklepie rowerowym

Data publikacji 02.11.2023

Skuteczna praca policjantów pozwoliła wytypować a następie zatrzymać podejrzanych o dokonanie rozboju na sprzedawcy w sklepie rowerowym. Do sklepu na terenie miejscowości Szprotawa weszli mężczyźni , a następnie jeden z nich rzucił się na sprzedawcę i zaczął bić pięściami. W tym czasie drugi z mężczyzn wyciągnął z kasy fiskalnej 2000 złotych. W wyniku podjętych działań bardzo szybko zatrzymano sprawców. W trakcie zatrzymania jeden z agresorów naruszył nietykalność cielesną policjanta. Dwóch z zatrzymanych mężczyzn usłyszało zarzuty. Decyzją Sądu rejonowego w Żaganiu zostali aresztowani na okres trzech miesięcy.

W czwartek (26 października) do jednego ze sklepu rowerowego w Szprotawie weszli mężczyźni. Jeden zaatakował sprzedawcę, zaczął go bić pięściami, a drugi wyciągną z kasy fiskalnej pieniądze w kwocie 2000 złotych. Po otrzymaniu zgłoszenia Komendant Komisariatu Policji w Szprotawie ogłosił alarm jednostki, aby jak najszybciej zatrzymać sprawców. Dzięki skutecznie podjętym działaniom bardzo szybko zatrzymano sprawców. W trakcie zatrzymania jeden z mężczyzn naruszył nietykalność cielesną policjanta. Po przesłuchaniu poszkodowanego oraz wykonaniu czynności z zatrzymanymi, postawiono im zarzuty. Obaj to mieszkańcy Szprotawy. 23-latek usłyszał zarzut dokonania rozboju oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz zmuszania do zaniechania czynności służbowych wykonywanych przez policjanta. Drugi z zatrzymanych 26-letni mężczyzna usłyszał zarzut dokonania rozboju.
Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował wniosek o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych. W sobotę (28 października) Sąd Rejonowy w Żaganiu zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Każdemu z aresztowanych grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

sierżant sztabowy Arkadiusz Szlachetko

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Powrót na górę strony